TASARIM

TASARIM-DERGİSİTasarım Yayın Grubu tarafından tam 25 yıldır aralıksız yayınlanan Tasarım Dergisi, her sene 10 sayı çıkararak bugüne kadar yaklaşık 3 bine yakın projeye ev sahipliği yaptı.

1989 yılından beri sürekli kendini yenileyen, günü yakalayan ve disiplinler arası kimliğini koruyan Tasarım dergisi, her ay belirlediği farklı bir temadan yola çıkıyor. Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanan dergi, hızla değişen toplum ve kültür birikimlerini, çağın okuruna aynı dinamizmle sunmaya devam ediyor. 


Tasarım’ı oluşturan sadece kendi bünyesindeki ekip değil; onu farklı kılan, sektör temsilcilerinin, mimarların, öğrencilerin ve birçok kesimden insanın da bu üretime katılımı. Bu anlamda Tasarım, okuruyla bütünleşen bir dergi. Sektörün ihtiyaç duyduğu konulardan oluşan dergi, okurların arzu ve isteklerine daha da fazla karşılık verebilme arayışıyla yoluna devam ediyor. Zengin proje içeriği sayesinde profesyonellere hitap eden Tasarım, eğitimcilerin katkısıyla üniversitelerde önerilmiş bir kaynak haline gelmiş durumda. İçeriğinde yarışmalara da yer verilen dergi, daima en özgün, en yaratıcı çalışmaların peşinde koşuyor. Mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım alanında, yayınladığı projeler sayesinde tasarımcılar ile tasarım dünyası arasında da bir köprü işlevi gören Tasarım Dergisi, mimarlık dünyasının her yönünü gözler önüne seriyor.  

Tasarım Dergisi’nin sayfaları arasında görsel bir yolculuğa çıktığınızda; mimarlar, iç mimarlar ve tasarımcılar için kapsamlı bilgi akışını, yerli ve yabancı projelerin çizim ve fotoğrafları, tasarımcı profili, kişiler, kurumlar ve mekanlar, kentsel tasarım, çevre sorunları ve mimarlık tarihi, akademik makaleler, gözlem & yorumlar, öğrenci projeleri, restorasyon ve peyzaj, mobilya tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, görsel sanatlar, detay ve yapı malzemeleri, Türkiye ve dünyadan seçilmiş başarılı mimarlık projeleri ve uygulamaları, mimarlık haberleri, yarışma-sergi-seminer haberlerini göreceksiniz.